Keď sa srdcia roztápajú

Autor: Ján Bilek | 10.12.2012 o 12:15 | (upravené 10.12.2012 o 12:24) Karma článku: 8,21 | Prečítané:  323x

Bolo ráno, ako každe iné. No predsa len niečím výnimočné. Ostávalo 20 dni do môjho odletu domov. Blížili sa totiž ďalšie vianoce. Naše firemné auto si rozrážalo cestu veľkými snehovými vločkami. Bolo v ňom príjemne teplúčko a začínalo svítať.

Z rádia sa ozývali krásne vianočné melódie. Neboli to typické slovenské koledy, ale anglické vianočné songy. No aj napriek tomu zasiahli moje vnútro a ja som cítil ako vo mne expanduje. V tej chvíli som si uvedomil tu úžasnú silu vianočných melódii. Nech už sú v akomkoľvek jazyku a nech ich počujete v ktoromkoľvek kúte sveta, výsledok je stále rovnaký. V tomto období sa nám všetkým roztápajú srdcia. Čim to asi je, že ľudia jediný krát v roku pociťujú takmer to iste. Čo nás to núti byť jedenkrát v roku inými, než sme počas celého roka? Snažíme sa byť štedrý. Robíme finančné zbierky a pomáhame ľuďom, na ktorých si počas celého roka možno ani nespomenieme. Rodiny sa stretávajú, deti navštevujú svojích rodičov a rodičia zas deti. Vzájomne sa obdarúvame a snažíme sa urobiť radosť jeden druhému. Čo nás to tak spája a stmeľuje v tomto čase...? Čo za sila nám v tomto magickom čase sťahuje hrdla a tlačí nám sĺzy do očí...? Žeby sviatok Deda mráza? Alebo nejaké pohanské sviatky zimnej rovnodennosti?

Ja svoju odpoveď na tieto otázky poznám už veľmi dávno. A nech už ľudia dajú akékoľvek prívlastky týmto sviatkom, pravda zostane vždy pravdou. Pretože to Betlehémske Božie dieťa, ktoré k nám rok čo rok prichádza, sa s láskou dotkne srdca každého jedného z nás, či už si to priznáme alebo nie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?