Ďalší daňový dlžník odhalený

Autor: Ján Bilek | 25.10.2012 o 12:45 | (upravené 26.10.2012 o 12:55) Karma článku: 16,92 | Prečítané:  2300x

Prešovskému daňovému úradu sa podaril husársky kúsok. Po deviatích rokoch odhalili dlžníka, ktorý po celý tento čas unikal spravodlivosti a zdá sa, že tento svoj dlh bude musieť konečne v najbližšom období vyrovnať.

Hneď na začiatok chcem čitateľov upozorniť, že ide o článok so značnou dávkou sarkazmu a o moju osobnú skúsenosť z dnešného dňa.

Minulý týždeň som požiadal daňový úrad o potvrdenie, že tam nemám nijaké dlhy. No to, čo som sa dozvedel ma neskutočne pobavilo. Dotyčná pani mi s vážnosťou oznámila, že už 9 rokov dlhujem daňovému úradu 0,19 € a pokiaľ túto sumu neuhradím, nemôže mi vydať žiadané potvrdenie. Podotýkam, že za toto zistenie som si musel zaplatiť 3 € kolok.

Pre objasnenie tejto situácie uvádzam, že k dlžobe malo údajne dôjsť v čase, keď som bol zamestnaný na TPP a popri tom som mal otvorenú živnosť. No nezarobil som sumu, z ktorej by mi vyplývala povinnosť zaplatiť daň. Dokonca po podaní daňového priznania mi vrátili preplatok, takže nerozumiem, ako mohol dotyčný dlh vzniknúť. Ale priznám sa, že nerozumiem viacerím veciam v našej spoločností, takže o jednú viac alebo menej...

V konečnom dôsledku som rád, že sa na tento nedoplatok prišlo. Nechcem totiž ani domyslieť následky, ktoré by mohol mať môj dlh na našu ekonomiku v čase, keď miliónové daňové úniky ostávajú nepovšimnuté. No zdá sa, že tomu je už koniec a že ideme tvrdo po krku dlžníkom, aj keď z opačného konca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?